نور معرفت
آیت الله جاودان:

مقدرات انسان در شب بیست و سوم ماه رمضان امضا می شود

مقدرات انسان در شب بیست و سوم ماه رمضان امضا می شود

به گزارش نور معرفت استاد اخلاق حوزه علمیه تهران اظهار داشت: در شب نوزدهم و بیست و یکم ماه رمضان سرنوشت یکسال انسان نوشته و در شب 23 ماه رمضان به امضای حضرت صاحب الزمان (عج) می رسد.به گزارش نور معرفت به نقل از مهر، آیت الله محمدعلی جاودان در اولین شب از لیالی قدر که در مجموعه فرهنگی شهدای هفتم تیر و با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی برگزار شد، گفت: در شب های قدر مکرر از آیت الله حق شناس می شنیدیم ایشان می فرمودند برمبنای روایات شب نوزدهم، شب سرنوشت ها است و مقدرات انسان در این شب رقم می خورد.
استاد اخلاق حوزه تهران افزود: همین طور می گفتند سرنوشت یک سال انسان در این شب نوشته می شود اینکه در طول سال بر انسان چه خواهد گذشت و در شب بیست و یکم این کم و زیاد می شود؛ ناله ای که انسان برای امام حسین (ع) می زند، استغفاری که دارد و العفوی که می گوید همه در کم و زیاد شدن آن تأثیر دارد و در شب بیست و سوم سرنوشت آدمی مهر و امضا می شود.
وی با اشاره به اینکه سرنوشت همه انسان ها در شب ۲۳ ماه رمضان به امضای حضرت صاحب الزمان (عج) می رسد، اظهار داشت: برای مثال هشت میلیارد انسان روی کره زمین زندگی می کنند که تک تک سرنوشت آنها را حضرت امضا می کنند؛ بدین سبب امضا کننده نهایی سرنوشت انسان امام زمان (عج) است.
آیت الله جاودان درباره نشانه های مسلمان، اظهار داشت: راستگویی یکی از نشانه های مسلمان است، مسلمان واقعی هیچ گاه دروغ نمی گوید و از دروغ اجتناب می کند.
استاد حوزه علمیه وفای به عهد را از دیگر شاخصه ها و خاصیت های مسلمانان برشمرد و گفت: مسلمان واقعی همیشه به عهد خود وفا می کند و چنانچه مسلمانی در عهدش سستی کند این سستی نشانه ضعف ایمان اوست. انسان اگر گرفتار ضعف ایمان باشد مشخص نیست چه عاقبتی پیدا می کند.
وی به سومین خاصیت اشاره نمود و اظهار داشت: سومین خاصیت امانت داری است، کسی که حرفی می زند و طرف مقابل آن سخن را برای دیگران بازگو می کند این خیانت در امانت است، اسرار مسلمانان باید همیشه محفوظ باشد و جایی فاش نشود چونکه آن اسرار امانت بشمار می رود و این امانت داری نشانه مسلمانی است.
آیت الله جاودان اطاعت از والدین را از دیگر خاصیت های مسلمان واقعی برشمرد و گفت: اطاعت و احترام گذاشتن به والدین انسان را عاقبت بخیر می کند. گفته شده به کثرت نماز و روزه کسی نگاه نکند ببیند او تا چه میزان راستگو، امانت دار، وفادار به عهد بوده و به والدین خود احترام می گذارد.


منبع:

1400/02/12
20:03:01
5.0 / 5
925
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد