نور معرفت
حجت الاسلام رفیعی:

نخستین ثمره اعتقاد به خدا، آرامش است

نخستین ثمره اعتقاد به خدا، آرامش است

نور معرفت: قم سخنران حرم بانوی کرامت اظهار داشت: موحدین هیچ وقت در مقابل دشمن تعظیم نخواهند کرد و طاغوت ستیزی از شاخصه های اصلی موحدین است.


حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی قبل از ظهر امروز در سخنرانی روز یازدهم ماه مبارک رمضان در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها اظهار نمود: آیه ۱۶ و ۱۷ سوره عنکبوت در رابطه با حضرت ابراهیم مقابل السلام است که به اختصار اشاره ای به دعوت حضرت از مردم برای توحید و خداپرستی شده است.
وی ادامه داد: بر طبق روایت حضرت ابراهیم مقابل السلام پدر انبیاء بوده و یکی از صفات بارز حضرت «خلیل الرحمن» بودن است چونکه حضرت به مقام مناعت طبع رسیده بود و نه از کسی چیزی می خواست و نه کسی را از درب خانه اش رد می کرد و همین طور خیلی بر زمین سجده می کرد و صلوات بر محمد و آل محمد می فرستاد.
کارشناس مذهبی اشاره کرد: مهم ترین شاخصه زندگی حضرت ابراهیم مقابل السلام این است که حضرت پرچم دار توحید و خاضع مقابل خدا و حنیف و پاک و بسیار اهل دعا و بردبار بود.
استاد حوزه علمیه تاکید کرد: ایجاد روح توحید در جامعه و مبارزه با شرک و بت پرستی از بارزترین اهداف حضرت ابراهیم مقابل السلام در جامعه بود.
رفیعی تصریح کرد: حضرت ابراهیم مقابل السلام برای دعوت به توحید در مرحله اول از اقوام خود خصوصاً عموی خود شروع کرد و در مرحله دوم مبارزه با بت پرستی را مقابل نمرود دنبال و در مرحله سوم نیز از عموم مردم دعوت کرد.
سخنران حرم بانوی کرامت اظهار نمود: آثار باور به توحید در زندگی بسیار مهمست چونکه هدف بعثت تمامی انبیاء تقویت توحید است و اگر توحید و باور به خدای واحد و پرهیز از شرک آشکار و شرک خفی تقویت بشود آثار و برکاتی زیادی خواهد داشت.
ایشان سپس اظهار داشت: امنیت و آرامش نخستین اثر اعتقاد به خداوند و توحید است چونکه انسان موحد هیچ هراسی از هیچ واقعه ای نخواهد داشت و خودرا زیر سایه خداوند می بیند.
عضو هیئت علمی جامعه المصطفی اشاره کرد: استواری در مقابل حوادث روزگار از دیگر برکات داشتن توحید است و موحدین هیچگاه مقابل دشمن خائف نیستند.
رفیعی تاکید کرد: اگر کسی با خداوند باشد دائماً در راه اصلاح زدگی خود است و می کوشد رفتار و کردار خودرا محاسبه و کردار غلط را اصلاح کند و موحدین همیشه یک تغییر و تحول را در زندگی دارند تا زندگی به رنگ خدا دربیاید و چرخ زندگی انسان موحد چرخ رشد و روبه جلو است.
وی ادامه داد: تسلیم شدن مقابل اوامر خداوند، احترام گذاشتن به ارزش ها، تقوای الهی و توکل از دیگر آثار و برکات داشتن توحید است چونکه موحدین همیشه در کنار تسلیم بودن به فضائل اخلاقی احترام می گذارند و از معاصی پرهیز و خداوند را تکیه گاه می دانند.
رفیعی اشاره کرد: عمل و تلاش، دشمن ستیزی و سبقت گرفتن در کار خیر، همیشه از خصوصیات اهل توحید است و موحدین همیشه به دنبال تجلی آثار و برکات توحید در زندگی هستند.
او در آخر اظهار داشت: موحدین هیچگاه مقابل دشمن تعظیم نخواهند کرد و طاغوت ستیزی از شاخصه های اصلی موحدین است.
اختتام پیام


1400/02/04
20:40:06
5.0 / 5
996
مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
نور معرفت

nooremarefat.ir - مالکیت معنوی سایت نور معرفت متعلق به مالکین آن می باشد